Home / Lajme / Botë / Britania dhe Gjermania kundërshtojnë kërkesën e Serbisë

Britania dhe Gjermania kundërshtojnë kërkesën e Serbisë

9 Nëntor – Kur ambasadori i Serbisë kërkoi që vendimi të shtyhet, ambasadori i Britanisë së Madhe ka thënë se është kundër shtyrjes

Sepse ,shtoi ai, kurrë nuk ka ndodhur që Konferenca e Përgjithshme të refuzojë vendin që e ka propozuar Këshilli Ekzekutiv.

Këtë kërkese ka kundërshtuar edhe ambasadori i Gjermanisë në UNESCO.

Ambasadori i Austrisë ka theksuar se i ka të afërta edhe Kosovën e edhe Serbinë, porse vendi i tij është kundër shtyrjes së mbledhjes.

Gjithashtu lexo

Tërmet i fortë e goditi pjesën jugore të Altlantikut

Një tërmet me intensitet prej 6,7 ballësh sipas shkallës Rihter e goditi sot pjesën jugore …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *