Home / Lajme / Rajon / Cilat shtete kanë votuar kundër Kosovës në Unesko

Cilat shtete kanë votuar kundër Kosovës në Unesko

09 Nëntor – Shumica e shteteve muslimane si Arabia Saudite, Palestina dhe disa të tjerë kanë votuar kundër Kosovës në Unesko

Një nga shtetet që e ka kundërshtuar pranimin e Kosovës në UNESCO është edhe Palestina. Zyrtarë palestinezë gjithnjë e kanë kundërshtuar njohjen e pavarësisë ndërsa të hënën janë rreshtuar pro Serbisë edhe në UNESCO.

Ndër vendet tjera që kanë votuar kundër janë Brazili, Kina, Spanja, Rusia,India, Kazakistani, Bjellorusia, Koreja Veriore, Sllovakia, Uruguai, Venezuala, Bahreini dhe vendet më i madh në mysliman në botë Indonezia.

Emiratet e Bashkuara Arabe, Katari, Jordania, Kuvajti, Egjipti, Maroko, Palestina, Indonezia, Siria e Libia, janë vendet me shumicë muslimane të cilat kanë votuar kundër Kosovës në UNESCO.

Gjithashtu lexo

Futet për nevoja personale në bunker, burrit i ndryshon jeta përgjithmonë

Ka ndodhur në një fshat të Elbasanit. Burri hyn për nevoja personale në një bunker …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *