Home / Lajme / Maqedoni / DavutoGlu dhe Merkel bisedë telefonike për samitin e radhës Turqi- BE

DavutoGlu dhe Merkel bisedë telefonike për samitin e radhës Turqi- BE

Kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu, përmes telefonit ka biseduar me kancelaren gjermane, Angela Merkel për krizën e refugjatëve, si dhe për samitin Turqi-Bashkimi Evropian (BE), raporton Anadolu Agency (AA).

“Kryeministri Davutoğlu dhe kancelarja Merkel janë pajtuar se në samitin Turqi-Bashkimi Evropian, i cili do të mbahet të dielën më 29 nëntor, të bisedohet për bashkëpunimin Turqi dhe BE dhe marrëdhëniet e tyre në të gjitha aspektet”, theksohet në njoftimin e Kabinetit të kryeministrit turk.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *