Home / Lajme / Maqedoni / Debat për perspektivat evropiane me pjesëmarrje të eurodeputetëve

Debat për perspektivat evropiane me pjesëmarrje të eurodeputetëve

4 nëntor-Siç paralajmëruan organizatorët, panelistë të debatit do të jenë deputetë nga Parlamenti Evropian, kryesuesi dhe zëvendësi i Grupit të socialistëve dhe demokratëve progresivë Xhani Pitella dhe Knut Flekenshtajn dhe Riçard Hovi ish-raportues për Maqedoninë në PE

Fondacioni “Fridrih Ebert” – zyra Shkup sonte në orën 18:00 do të organizojë debat në temë “Sfidat dhe pritjet nga situata e tanishme politike dhe perspektivat evropiane”.
Siç paralajmëruan organizatorët, panelistë të debatit do të jenë deputetë nga Parlamenti Evropian, kryesuesi dhe zëvendësi i Grupit të socialistëve dhe demokratëve progresivë Xhani Pitella dhe Knut Flekenshtajn dhe Riçard Hovi ish-raportues për Maqedoninë në PE.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *