Home / Lajme / Maqedoni / Dita e drurit nuk anulon kontrollimet dhe operacionet

Dita e drurit nuk anulon kontrollimet dhe operacionet

Minsitria e Shëndetësisë (MSH) informon opinionin se të mërkurën (2 dhjetor) të gjitha shtëpitë shëndetësore do të punojnë në mënyrë të rregullt në shtet dhe se do ti realizojnë të gjitha intervenimet dhe kontrollimet e caktuara.

MSH deri tek të gjitha shtëpitë publike shëndetësorë ka dërguar njoftim se në “Ditën e drurit’, të mërkurën të gjithë do të punojnë.

Sipas të dhënave të sistemit nacional elektronik të evidencave në shëndetësi ‘Termini im’, vërtetohet se për atë ditë më shumë se 8000 pacientë kanë caktuar termin të rregullt ndërsa mbi 500 intervenime kirurgjike

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *