Home / Sport / FIFA trondit Ronaldon

FIFA trondit Ronaldon

09 Nëntor – Cristiano Ronaldo mund të mbetet jashtë garës për ‘Topin e Artë’

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, dhe fituesi aktual i Topit të Artë, mund të mbetet jashtë listës së ngushtë për futbollistin më të mirë të botës për vitin 2015.

Kështu ka bërë të ditur Eurosport që ka treguar kandidatët e mundshëm për më të mirin për vitin 2015.

Messi është i padiskutueshëm në këtë listë, derisa pritet t’i bashkohet edhe Lewandowski, ndërsa me gjasa të mëdha në pesëshe do të jenë edhe Luis Suarez e Neymar.

Portugezi nuk ndodhet në formën më të lartë këtë edicion, për dallim nga Lewandowski, Neymar e Suarez, që po shkëlqejnë në ndeshjet e fundit.

Gjithashtu lexo

Kastriot Tusha dhe “Ballistët” këndojnë “Xhamadani vija vija” midis Milanos (Video)

“Ballistët” janë duke bërë atmosferë fantastike në Milano dhe atyre u wshtw bashkuar edhe Kastriot …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *