Home / Kryesoret / Forcat e KFOR-it arrijnë në Kuvend

Forcat e KFOR-it arrijnë në Kuvend

Forcat e KFOR-it janë bashkuar me Policinë e Kosovës në pjesën prapa ndërtesës së Kuvendit të Kosovës.

Forca të shumta të Policisë brenda dhe jashtë Kuvendit (Foto)

Kryesia e Kuvendit të Kosovës ka vendosur që sot të ketë seancë në ora 11:00, ndërkohë që forca të shumta të policisë janë brenda dhe jashtë Kuvendit.

Kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli ka bërë të ditur se mbajtja e takimit të sotëm të Kryesisë ishte mbajtur me kërkesë të nënkryetarit Xhavit Haliti.

Ndërsa, Glauk Konjufca, shef i Grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje ka thënë se opozita do ta bllokojë edhe seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës. /Telegrafi/

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *