Home / Lajme / Maqedoni / Gjuhet me plumba kirurgu i Spitalit të Shkupit

Gjuhet me plumba kirurgu i Spitalit të Shkupit

9 nëntor-Për momentin në Spitalin Shtetërorë po mbretëron një koas i vërtet. Të gjithë pacientët dhe personeli po evakuohen nga forcat policore.

Jozyrtarisht mësohet se shkak për incidentin ka qenë mosëprfillja e familjarëve nga ana e kirurgut i cili ka bërë operimin me komplikime.

pitali Shtetëror i Shkupit është tronditur në orët e hershme të mëngjesit kur disa familjarë te pacientët të revoltuar nga trajtimi mjekësor kanë nxjer revolën dhe kanë plagosur kirurgun maqedonas.

Zhurnal meson se i plagosuri eshte Lubomir Ognjenovic-kirurg i barkut.

Jozyrtarisht mësohet se kirurgu është jashtë rrezikut për jetë .

Menjëher në vendin e ngjarjes kanë dal një sitet policore të cilët kanë arrestuar autorët e kë tij incidenti të rrëndë .

Për momentin në Spitalin Shtetërorë po mbretëron një koas i vërtet. Të gjithë pacientët dhe personeli po evakuohen nga forcat policore.

Jozyrtarisht mësohet se shkak për incidentin ka qenë mosëprfillja e familjarëve nga ana e kirurgut i cili ka bërë operimin me komplikime.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *