Home / Lajme / Maqedoni / Imer Aliu: PDSH ngelet opozite e vetme ne kete shtet

Imer Aliu: PDSH ngelet opozite e vetme ne kete shtet

06 Nentor – “Ne nuk kemi besim që kjo marrëveshje të realizohet por mbetet përgjegjësi e atyre që janë pjesë e bisedimeve përsa i përketë qeverisë”

Ne nuk jemi pjesë e bisedimeve përsa i përket qeverisë së re dhe caktimit të ministrave. Kështu që ne ngelim opozitë, opozitë e vetme. Përsa i përket qeverisë dhe çështjes së emrave, do të duhet tu informojnë ata të cilët janë pjesë e këtyre bisedimeve. PDSH mbetet opozitë tashmë e vetme në këtë shtet. Ne nuk kemi besim që kjo marrëveshje të realizohet por mbetet përgjegjësi e atyre që janë pjesë e bisedimeve përsa i përketë qeverisë”, tha mes tjerash Imer Aliu nga PDSH-ja.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *