Home / Lajme / Maqedoni / Ish presidenti i Kroacisë Stipe Mesiç bën shqiponjën në Tetovë (FOTO)

Ish presidenti i Kroacisë Stipe Mesiç bën shqiponjën në Tetovë (FOTO)

03 Nëntor – Stipe Mesiç bën shqiponjën në Tetovë dhe ka venduar një plis në kokë.

Ish-presidenti i Kroacisë, Stipe Mesiç gjithmonë është njohur për simpatinë ndaj shqiptarëve edhe pse e ka kryer mandatin e tij si president ai ende vazhdon të ketë dashuri për shqiptarët. Pasi muaj më parë vendosi mbi kokë plisin shqiptarë, mbrëmë në “Restorant Tivoli” në Tetovë ka bërë shqiponjën me duart e tij, simbol i shqiptarëve. Kjo është edhe mbështetja më e madhe që mund të bëjë një kroat e mos flasim për një emër i cili gjithnjë ka qenë pro shqiptarëve .

Ndryshe ish presidenti kroat Stipe Mesiç ka promovuar librin e tij në Tetovë “Si është shkatërruar Jugosllavia” krahas kësaj vizite në Tetovë ai bën edhe fushatë për kandidatin shqiptarë për deputet në parlamentin e Kroacisë Idris Sulejmani.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *