Home / Lajme / Maqedoni / Izet Zeqiri përfundimisht braktisë politikën

Izet Zeqiri përfundimisht braktisë politikën

1 nëntor-Ne u shfaqëm në skenën politike shqiptare si RDK me opsion shqiptarë dhe në momentet delikate politike paralajmëruam për të gjitha këto ndodhi që dolën në skenë nga akterët politikë aktual, por nuk u kuptuam dhe nuk u përkrahëm nga elektorati shqiptarë.
Une borxhin tim e lajta. Popullit i duhen fytyra të reja”, – shkruan profesor Izet Zeqiri.

“JO NË AKSION TË RI POLITIK. Është e pamundëshme për t’ju rikthyer edhe një herë politikës aktive. Kam mirëkuptim për nostalgjikët dhe mbështetësit e mi.
Pas përkrahjes së dobët që kam pasur në elektoratin shqiptarë nuk mundë t’ia lejoj vetes të testojë veten në zgjedhje përsëri dhe në aksion të ri në politik. Ne u shfaqëm në skenën politike shqiptare si RDK me opsion shqiptarë dhe në momentet delikate politike paralajmëruam për të gjitha këto ndodhi që dolën në skenë nga akterët politikë aktual, por nuk u kuptuam dhe nuk u përkrahëm nga elektorati shqiptarë.
Une borxhin tim e lajta. Popullit i duhen fytyra të reja”, – shkruan profesor Izet Zeqiri.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *