Home / Lajme / Maqedoni / Jep dorëheqje Visar Fida, ministri pa resor nga radhët e BDI-së

Jep dorëheqje Visar Fida, ministri pa resor nga radhët e BDI-së

11 Nëntor – Visar Fida ministër pa resor i Bdi-së sot ka dorzuar dorëheqjen nga pozita.

Deri te deputetët në Parlamentin e Republikës së Maqedonisë arriti informacioni për dorëheqjen e Visar Fidës nga pozita, ministër pa resor. Visar Fida është nga radhët e BDI-së.

Kryetari i Parlamentit të Republikës së Maqedonisë, Trajko Velanoski për sot e caktoi seancën për zgjedhjen e ministrave dhe zëvendës ministrave të rinj, në pajtueshmëri me marrëveshjen në takimin e fundit të liderëve në Klubin e deputetëve dhe Marrëveshjen e Përzhinos.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *