Home / Lajme / Maqedoni / Katastrofë në Dibër, pjesa më e madhe e qytetit pa ujë

Katastrofë në Dibër, pjesa më e madhe e qytetit pa ujë

5 nëntor-
Nga Ndërmarrja Komunale Publike “Standard” kanë theksuar se nuk dihet se kur do të ketë ujë, sepse sipas tyre, bëhet fjalë për dëm të madh dhe se për sanimin e dëmit janë të nevojshme ekipe speciale dhe më shumë kohë.

Pjesa më e madhe e qytetit të Dibrës është pa ujë, për shkak se është dëmtuar rrjeti apo një nga pusetat kryesore të ujësjellësit të qytetit. Për shkak të kësaj pjesa më e madhe e qytetit janë pa ujë.

Nga Ndërmarrja Komunale Publike “Standard” kanë theksuar se nuk dihet se kur do të ketë ujë, sepse sipas tyre, bëhet fjalë për dëm të madh dhe se për sanimin e dëmit janë të nevojshme ekipe speciale dhe më shumë kohë.

Kjo është theksuar edhe nga drejtori i kësaj ndërmarrje, Mazllum Lleshi, i cili ka dënuar aktin e dëmtimit të rrjetit të ujësjellësit dhe kërkoi që policia menjëherë të gjejë autorë

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *