Home / Lajme / Maqedoni / Komandanti i Forcave të Sigurisë së Kosovës Rrahman Rama për vizitë në ARM

Komandanti i Forcave të Sigurisë së Kosovës Rrahman Rama për vizitë në ARM

Për vizitë zyrtare në ARM sot  do të qëndrojë komandanti i Forcave të Sigurisë së Kosovës, (FSK), gjeneral-nonkoloneli Rrahman Rama.

Delegacioni i FSK-së në Shtatmadhorinë e ARM-së, siç është paralajmëruar, do të pritet me nderime ushtarake nga ana e nikoqirit, shefit të SHM të ARM-së, gjeneral-nënkoloneli Metodija Veliçkovski.

Gjatë qëndrimit në SHM të ARM-së, gjenerali Rama do të takohet edhe me zëvendësministrin e Mbrojtjes, Ilmi Selami.

Siç kumtuan nga Ministria e Mbrojttjes, temat kryesore, në të cilat dot ë bisedohet në takim do të jenë: avancimi i bashkëpunimit dypalësh në fushën e edukimit, prezantimeve për pjesëmarrje të ARM-së në misionet paqeruajtëse dhe Koncepti për aftësi operative

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *