Home / Lajme / Maqedoni / Lajm i mirë për vozitësit

Lajm i mirë për vozitësit

Nga mesnata eshte ulur çmimi i diesel-it dhe vajit ekstra i lehtë për amvisëri, per 1 denar, kurse çmimi i benzinave mbetet i pandryshuar. Sipas Vendimit të Komisionit rregullator për energjetikë, çmimi i ri i dizelit do të jetë 48.50 denarë për litër, ndërsa i vajit ekstra të lehtë për amvisëri 37,50 denarë.

Ulet çmimi i mazutit dhe do të arrijë 19,2 denarë për një kilogram.

Çmimi mestar i naftës së papërpunuar në tregun botëror në 14 ditët e fundit ka arritur 42,8 dollarë për barel, ndërsa kursi i denarit në krahasim me dollarin 57,7 denarë për një dollar.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *