Home / Lajme / Maqedoni / LSDM-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Todorov

LSDM-ja kërkon dorëheqjen e ministrit Todorov

9 nëntor-“Është e papranueshme që në Qendrën Klinike në të cilën çdo ditë hyjnë dhe dalin mijëra njerëz që kërkojnë ndihmë mjekësore, dikujt t’i lejohet të përdorë armë”, thuhet në deklaratën e LSDM-së.

LSDM-ja dënon incidentin në Qendrën Klinike dhe kjo që ndodhi ishte si një rezultat i “gjendjes së dobët në shëndetësi”.

Partia pyet “çfarë tjetër duhet të ndodhë që ministri i shëndetësisë Todorov të largohet nga pozita e tij si ministër “.

Sipas LSDM-së, mjekët janë lënë pa asnjë mbrojtje apo sigurie në kryerjen e punës se tyre, duke u kujdesur për shëndetin e qytetarëve.

“Është e papranueshme që në Qendrën Klinike në të cilën çdo ditë hyjnë dhe dalin mijëra njerëz që kërkojnë ndihmë mjekësore, dikujt t’i lejohet të përdorë armë”, thuhet në deklaratën e LSDM-së.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *