Home / Lajme / Maqedoni / Nesër Sjepan Mesiç shpallet qytetar nderi i Komunës së Gostivarit

Nesër Sjepan Mesiç shpallet qytetar nderi i Komunës së Gostivarit

2 nëntor-Në ceremoni, fjalë rasti do të kenë z.Sjepan Mesiç dhe z. Nevzat Bejta.
Në ora 10:40 do të mbahet konferenca për shtyp në “PRESS QENDRËN” e Komunës së Gostivarit.

Të martën me fillim prej ora 10:00, në sallën e Këshillit të Komunës së Gostivarit do të mbahet ceremonia solemne për shpalljen e ish presidentit kroat z.Sjepan Mesiç – qytetar nderi i Komunës së Gostivarit.
Vendimin do ta kumtojë kryetari i Këshillit Komunal, z. Nasir Musliu, dhuratën simbolike me çelësin e qytetit z.Sjepan Mesiç do të ia dhurojë kryetari i Komunës së Gostivarit, z. Nevzat Bejta.
Në ceremoni, fjalë rasti do të kenë z.Sjepan Mesiç dhe z. Nevzat Bejta.
Në ora 10:40 do të mbahet konferenca për shtyp në “PRESS QENDRËN” e Komunës së Gostivarit.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *