Home / Lajme / Maqedoni / Ordanovski nuk është më drejtor i Agjencisë për komunikime elektronike

Ordanovski nuk është më drejtor i Agjencisë për komunikime elektronike

Robert Ordanovski nuk është më drejtor i Agjencisë për komunikime elektronike (AKE). Informacionin e ka publikuar vetë Ordanovski në profilin e tij në Facebook, transmeton TetovaSot.

Ai në informacionin thekson se nuk është më Ddejtor për shkak se ai nuk është rizgjedhur.

Drejtor i AKE-së isha pesë vite, dhe nuk do ta ndalëm të punojë, por nuk e di ku të vazhdojë karrierën profesionale – tha Ordanovski për “Meta”.

Në vendin e drejtorit të Agjencisë, Ordanovski ka ardhur nga “T-Mobile”, ku atje ka punuar për 10 vjet dhe ka qenë drejtor i inxhinierisë.

Drejtori i ri i AEK është emëruar Vladimir Ristovski.

Gjithashtu lexo

Specialja mbetet me një prokuror më pak!? (Video)

Prokuroria Speciale mund të mbetet edhe me një prokuror më pak. Sipas burimeve jo zyrtare, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *