Home / Lajme / Maqedoni / Pallankë, demolohet objekti ku myslimanët kryenin ritet fetare

Pallankë, demolohet objekti ku myslimanët kryenin ritet fetare

7 nëntor-Ndërkohë që edhe një ekip i BFI-së është nisur për në Myftininë e Kumanovës për të shqyrtuar rastin në fjalë, ngase objekti bie nën Myftininë e Kumanovës.

Mbrëmë në qytetin e Kriva Pallankës persona të panjohur kanë demoluar objektin ku myslimanët e këtij qyteti kryenin ritet fetare.
Alsat mëson se policia ka dalë në vendngjarje dhe po heton rastin. Ndërkohë që edhe një ekip i BFI-së është nisur për në Myftininë e Kumanovës për të shqyrtuar rastin në fjalë, ngase objekti bie nën Myftininë e Kumanovës.

Gjithashtu lexo

Shkarkohet Zvërlevski, me 64 vota për dhe asnjë kundër

Kuvendi i Maqedonisë, pas debateve disajavëshe maratonike të deputetëve VMRO-DPMNE-së, e shkarkoi kryeprokurorin publik Marko …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *