Home / Lajme / Maqedoni / Parlamenti votoi ministrat e rinj

Parlamenti votoi ministrat e rinj

11 nëntor-Zëvendësministra shtesë të tyre do të jenë ministrat e deritanishëm, Mitko Çavkov në MPB dhe Dime Spasov në Punë dhe politikë sociale, të cilët një ditë më parë edhe dhanë dorëheqje nga pozitat e ministrit.

Parlamenti i ka zgjedhur anëtarët e ri të Qeverisë në përputhje me Marrëveshjen e qershorit. Tani e tutje edhe zyrtarisht ministër i Punëve të Brendshme do të jetë sekretari i deritanishëm i LSDM-së, Oliver Spasovski, kurse nënkryetarja e kësaj partie Frosina Remenski është ministre e re e Punës dhe Politikës Sociale. Zëvendësministra shtesë të tyre do të jenë ministrat e deritanishëm, Mitko Çavkov në MPB dhe Dime Spasov në Punë dhe politikë sociale, të cilët një ditë më parë edhe dhanë dorëheqje nga pozitat e ministrit.

Gjithashtu lexo

Mot me diell me erë të dobët deri në mesatare

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me diell dhe i ngrohtë me erë …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *