Home / Lajme / Maqedoni / PPD përshëndet marrëveshjen

PPD përshëndet marrëveshjen

6 nëntor-PPD shpreson se pas zgjedhjeve të prillit 2016 liderët e partive politike fituese në zgjedhje do të përkushtohen më tepër për agjendën evro-atlantike se sa për interesat partiake

E përshëndes marrëveshtjen e arritur mbrëmë mes liderëve të partive politike pjesmarrëse të Marrëveshtjes së Përzhinos dhe komunitetit ndërkombëtar.

PPD konsideron se me këtë marrëveshtje hapen rrugët e zgjidhjes së krizës politike në vend dhe krijon kushte për zgjedhje të lira e demokratike.

PPD shpreson se pas zgjedhjeve të prillit 2016 liderët e partive politike fituese në zgjedhje do të përkushtohen më tepër për agjendën evro-atlantike se sa për interesat partiake

Gjithashtu lexo

Deskoski: Drama me Serbinë i ka rrënjët më të thella sesa që mundohet të tregojë Vuçiq (Video)

Epilog i mirë i dramës së panevojshme, e cila ka rrënjë më të thella nga …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *