Home / Lajme / Maqedoni / Prej sot fillon pagesa e subvencioneve për 16.000 bujq

Prej sot fillon pagesa e subvencioneve për 16.000 bujq

Shteti sot duhet të paguajë një pako të re të subvencioneve në vlerë prej 8,5 milionë euro. Siç paralajmëroi kryeministri Nikolla Gruevski dje, do të përfshihen 16.000 bujq. Mjetet dedikohen për 6.000 prodhues të qumështit dhe 10.000 janë  nga pjesa e bujqësisë. Pagesa duhet të përfundojë për dy ose tre javë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *