Home / Sport / PSG gati të ofrojë 141 milionë euro për Ronaldon

PSG gati të ofrojë 141 milionë euro për Ronaldon

05 Nëntor – Tashmë nuk ka diçka të fshehur. Kalimi i Cristiano Ronaldos te Paris Saint-Germain është më se e mundur.

Fjalët u shtuan edhe më shumë pas ndeshjes Real Madrid –PSG, ku CR7 u pa duke folur me Laurent Blanc dhe Nasser Al-Khelaifin.

Sipas ‘The Sun’ klubi parisien është gati të ofrojë hiq më pak se 100 milionë funte ose 141 milion euro për portugezin që me gjasë do të pranohen nga Real Madridi.

Ronaldo ishte blerë për një shumë prej 92 milionë euro nga Manchester United dhe që atëherë ka thyer çdo rekord të mundshëm të klubit mbretëror.

Gjithashtu lexo

City: 300 mln euro për Messi-n – (VIDEO)

Klubi anglez, Mançester Sity është i gatshëm të bëjë çmendurinë e radhës në tregun e …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *