Home / Lajme / Maqedoni / Sheqerinska: Populli e pret raportin e Prokurores Speciale

Sheqerinska: Populli e pret raportin e Prokurores Speciale

11 nëntor-“Populli, cilin raport po e pret populli? Atë të prokurores speciale!”, kështu ka shkruar në profilin e saj në facebook, Radmilla Shqerinska.

Nënkryetarja e LSDM-së, Radmilla Sheqerinska i ka replikuar kryeministrit Nikolla Gruevski, i cili në takimin me euro-ambasadorin Aivo Orav, tha se ata po e presin raportin e popullit që do të vije në zgjedhjet e prillit.

“Populli, cilin raport po e pret populli? Atë të prokurores speciale!”, kështu ka shkruar në profilin e saj në facebook, Radmilla Shqerinska.

Përndryshe sot u publikua Raporti i Progresit për Maqedoninë, në të cilin janë notuar shumë ngecje në zbatimin e reformave. Maqedonia morri rekomandim të kushtëzuar për fillimin e bisedimeve

Gjithashtu lexo

Sali Berisha: “Shkëndija” e Tetovës bën sot historinë!

Ish- kryeministri Sali Berisha i kushton një status ndeshjes mes Milanit dhe Shkëndijës së Tetovës, …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *