Home / Lajme / Maqedoni / Shkupjani befason sërish, kthen paratë e tepërta nga këmbimorja
TO GO WITH Vietnam-economy-US-dollar,FOCUS by Aude Genet This photo taken on August 28, 2009 shows an employee of a local money exchange bureau counting US dollar notes in Hanoi. From lowly rickshaw drivers to restaurants and high-end boutiques, the US dollar is readily accepted in communist Vietnam and street sales of the greenback are a profitable -- but illegal -- business. AFP PHOTO / HOANG DINH Nam (Photo credit should read HOANG DINH NAM/AFP/Getty Images)

Shkupjani befason sërish, kthen paratë e tepërta nga këmbimorja

Befasitë e Shkupjanit Mujaser Mamutit nga Shkupi nuk kanë të ndalur. I njejti person pasi që dje në një mindil të mbështjellura disa stoli ari të cilat i gjeti pranë stacionit të autobusëve në Prishtinë dhe të njejtat i dorëzoi në Stacionin Policor në Prishtinë, sot I ka ndodhur edhe një befasi tjetër në Tetovë. Mujaser Mamuti pasi që dje ishte bërë hit me veprimin e tij për dorëzimin e arit në Prishtinë, sot kishte kthyer në një këmbimore në tetovë për të thyer 500 kruna, njofton Tv Koha.
Mirëpo në këtë këmbimore në vend që t`I kthejnë aq sa duhet, I kthejnë dyfish dinarë të Maqedonisë. Si humanist që u tregua dje, ai edhe sot u tregua zemërgjërë duke mos I marrë tepricën por duke ia kthyer pronarit të këmbimores Ecol Menduh Mustafa.
Një fjalë popullore thotë kur shkon –shkon. Të mirës hapja derën.Fatmirësisht arid he paratë nga këmbimorja ranë në duar të sigurta, por rrallë herë ndodh që sendet e humbura të gjenden.Ky është një mesazh më I mirë që e përcjell banori I SHkupit Mujaser Mahmuti. Tv Koha.

Gjithashtu lexo

Tym, zjarr e mbeturina në komunat shqiptare, politikanët bëhen gati për fushatë,rinia pa shpresa

Partitë shqiptare në Maqedoni kanë filluar përgatitjen për fushatën e zgjedhjeve lokale të cilat pritet …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *