Home / Kryesoret / SKANDAL! / Lojtari i Vardarit i quan tifozët shqiptar “indianci” (VIDEO)

SKANDAL! / Lojtari i Vardarit i quan tifozët shqiptar “indianci” (VIDEO)

Një skandal i vërtetë i racizmit ka ndodhur në ndeshjen e vlefshme për çerek-finalen e kupës së Maqedonisë të luajtur mes Vardarit dhe Shkëndijës.

Ndeshja u fitua nga Shkëndija me rezultatin 3:0.

Mbrojtësi i Vardarit, GoranPopov u bë figura qendrore e takimit.

Pasi u ndëshkua me karton të kuq, Popov gjuajti pas shpine trajnerin.

Ai më pas iu drejtua turmës me terminologjinë që është përdoror edhe nga Jankulovska kohë më parë, “indianci”.

Popov nuk u ndal me kaq. Ai edhe përpara kamerave e ka përsëritur fjalën raciste “indianci”, edhe pse stafi e tërhiqte nga krahët mos ta vazhdonte më lojën e tij raciste.

Gjithashtu lexo

Gjenden eshtra njeriu në një shpellë në Gostivar – (VIDEO)

Gjatë hulumtimeve të bëra në një shpellë në Malin e Thatë, në afërsi të fshatit …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *