Home / Lajme / Botë / Terrori në Paris, mbi 158 të vrarë

Terrori në Paris, mbi 158 të vrarë

14 nëntor-
Të pranishmit në “Stade de France” që ndoqën ndeshjen miqësore mes Francës dhe Gjermanisë, qëndruan për më shumë se 70 minuta duke ndjekur takimin mes ankthit dhe frikës për atë që po ndodhte në Paris.

Shpërthime ndodhën pranë stadiumit “Stade de France” nga 7 në total, që i morën jetën të paktën 158 personave, të premten në mbrëmje në Paris.

Megjithatë, gjithë ky tmerr nuk i ka penguar tifozët francezë, të cilët në dalje nga stadiumi kënduan “Marsejezën” e famshme.

Të pranishmit në “Stade de France” që ndoqën ndeshjen miqësore mes Francës dhe Gjermanisë, qëndruan për më shumë se 70 minuta duke ndjekur takimin mes ankthit dhe frikës për atë që po ndodhte në Paris.

Gjithashtu lexo

Plagos kushëririn me thikë, sherr për një vijë uji

Policia e Pukës ka arrestuar një person i cili ka plagosur me thikë dhe mjete të …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *