Home / Kryesoret / Tetova kundër Zajednicës

Tetova kundër Zajednicës

Sot përballë pallatit të kulturës në Tetovë disa qytetar dhe student janë mbledhur së bashku për t’ju dhënë përkrahje protestave të nesërme në Kosovë të organizuar nga tre subjektët më të mëdha opozitare: Lëvizja Vetvendosje, Nisma dhe AAK.

Protesta do të realizohet nesër kundër Zajednicës dhe marrëveshjes për demarkacionin me Malin e Z

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *