Home / Lajme / Maqedoni / Vanhojt takon përfaqsuesit e PDSH-së

Vanhojt takon përfaqsuesit e PDSH-së

3 nëntor-Në një situatë tejet delikate për ardhmërinë e vendit mësojmë se faktori ndërkombëtar kohëve të fundit zhvillon konsulta të shpeshta me partinë më të madhe opozitare shqiptare PDSH-në.

Për deri sa u raportua se në klubin e deputetëve zhvillohen takime mes përfaqesuesve të VMRO dhe LSDM pa prezencë të ndërkombëtarëve, lehtësuesi belg Peter Vanhojt është parë në Kuvendin e Maqedonisë ku ka takuar përfaqesuesit e PDSH-së, Bekim Fazliun dhe Luan Tresin.

Në një situatë tejet delikate për ardhmërinë e vendit mësojmë se faktori ndërkombëtar kohëve të fundit zhvillon konsulta të shpeshta me partinë më të madhe opozitare shqiptare PDSH-në. Mos vallë ndërkombëtarët pregadisin planin “B” ku partia e Menduh Thaçit do të luaj rolin kryesorë?

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *