Home / Kryesoret / 10-mijë biseda telefonike në kompjuterin e të dyshuarit për letërnjoftimet e falsifikuara

10-mijë biseda telefonike në kompjuterin e të dyshuarit për letërnjoftimet e falsifikuara

Pesë ditë pasi janë zbuluar materialet për falsifikim prokurorët kanë dalë me informata që  ndoshta janë gjetur në një punëtori me dokumente të falsifikuara tek njëri i dyshuari dhe te kompjuteri i tij i konfiskuar gjatë aksionit janë gjetur fajlla me bisedat telefonike, transmeton TetovaSot.

Janë pranuar edhe lajmërimet fillestare mbi përmbajtjen e kompjuterëve në të cilën ndër të tjera thonë se ka fajlla me dhjetëra mijëra telefonata. Përmbajtja dhe rrjedha e bisedimeve për shkak të vëllimit absolut i materialit do të kërkohet periudhë të paktën dy muaj për të përcaktuar të njëjtën gjë, tha John Cvetanovski, zëvendës Prokuror në Prokurorinë Themelore Publike në Shkup.

Më shumë detaje zv/prokurori Cvetanovski nuk ka dhënë, dhe menjëherë pas leximit të deklaratës me shkrim është ngritur dhe nuk u është lejuar gazetarëve për të bërë pyetje. Ai tha se në hetim do të përfshihen më shumë prokurorë dhe që do të operohen nga anëtarët e Departamentit për Krimit të Organizuar në Ministrinë e Brendshme./

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *