Home / Kryesoret / Aksident në rrugën Merovë-Sallarevë

Aksident në rrugën Merovë-Sallarevë

Në rrugën lokale e cila lidh fshatrat Merovë dhe Sallarevë , dje rreth orës 8, një veturë e tipit “Hundai” me targa të Tetovës të cilën e ka drejtuar 58-vjeçari tetovarë SH.S me siguri për shkak të mos përshtatjes së shpejtësisë, ka humbur kontrollin mbi automjetin dhe ka dalë nga rruga.Nga dalja prej rrugës, dy bashkëudhëtarë që gjendeshin në veturë, S. B (27) dhe N.V (29) nga Tetova kanë marrë lëndime trupore dhe me një automjet tjetër janë dërguar për në spitalin klinik në Tetovës, dhe pas marrjes së ndihmës së parrë janë lëshuar për mjekim shtëpiak.Është kryer hetim dhe po vërtetohen shkaqet dhe gjithcka tjetër që ndërlidhet me rastin në fjalë.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *