Home / Lajme / Maqedoni / Aksion policor në një bastore sportive në Tetovë, konfiskohen televizora, kompjuterë

Aksion policor në një bastore sportive në Tetovë, konfiskohen televizora, kompjuterë

Njësiti i policisë së Tetovës, vazhdojnë me aktivitetet e vazhdueshme për të zbuluar dhe ndëshkuar ligjërisht bastoret e paligjshme, të cilat operojnë pa dokumentet e kërkuara në disa zona, njofton SPB-Tetovë.

Dje në orën 15.30 minuta, është kryer një kontroll në një objekt në fshatin Kopancë, në të cilën u kap 24-vjeçari B.R punonjës  e këtij fshati të Tetovës.

Në objektin e inspektuar, janë gjetur, fotodokumentuar dhe konfiskuar: 3 televizora, 2 kompjutera, 2 monitora, dy printera, dy tastierë, 1 barcode lexues.

Pas pastrimit të plotë të reastit dhe të gjitha detajet që kanë të bëjnë me funksionimin e objektit do të ketë parashtrimet e duhura.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *