Home / Kryesoret / Arta Toçi zgjidhet kryetare e Asamblesë së Femrës në LR-PDSH

Arta Toçi zgjidhet kryetare e Asamblesë së Femrës në LR-PDSH

Mbrëmë me 439 vota u zgjodh Arta Toçi kryetare e Asamblesë së Femrës në LR-PDSH.

Ajo para të pranishmeve tha se tani duhet ta nisim së bashku rikthimin e dinjitetit të humbur të femrës në shoqërinë tonë dhe drejtë ngritjes së imazhit të femrës shqiptare në Maqedoni

Ajo gjithashtu tha se kam besim të fortë se ne mundemi sepse kemi obligime për gjeneratat e reja

Ndryshe sipas kësaj partie edhe vet emërimi si Asamble ka domethënien që femrës shqiptare t’i jepet një rëndësi e veçantë në politikën shqiptare në Maqedoni.

Asambleja e femrës  do të jetë kurorëzim i kuvendeve të gruas nëpër të gjitha degët e vendit të LR-PDSH.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *