Home / Kryesoret / Artal grumbullon ndihma për refugjatët sirian

Artal grumbullon ndihma për refugjatët sirian

Shoqata për kulturë, art, sport dhe rekreacion “Artal”- Tetovë organizon aksion humanitar për refugjatët sirianë. Me këtë rast u drejtohemi qytetarëve kush sipas mundësive të ndihmojë në grumbullimin e veshmbathjeve, si këpucë, pallto, çorapë, pizhame, doreza (për të rritur dhe fëmijë), kapela (për të rritur dhe fëmijë), pantallona, bluza, rroba të brendshme, produkte femërore, batanije, çanta, llamba dore e të tjerë.

Punkti kryesor, i grumbullimit do të jetë tek Galeria e arteve – Tetovë (Hamami i vjetër), nga e hëna deri të mërkurën, nga ora 11-18.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *