Home / Kryesoret / Avokati i popullit dorëzon padinë për Keqtrajtimin e të burgosurve

Avokati i popullit dorëzon padinë për Keqtrajtimin e të burgosurve

Të akuzuarit në rastin “Lagjia e Trimave”janë keqtrajtuar nga nëpunësit policor të cilët i kanë shoqëruar deri në gjykatë dhe gjatë kthimit në paraburgim. Kështu u shpreh Avokati i Popullit Ixhet Memeti pasi dorëzoi padinë në Prokurorinë Publike. Ai tha se posedon prova të mjaftueshme që dëshmojnë keqtrajtimin e të akuzuarve ndërsa në afat prej 30 ditësh pret përgjigje lidhur me këtë rast.

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *