Home / Kryesoret / Basha: Rama, drama më e dhimbshme për të gjithë Shqipërinë

Basha: Rama, drama më e dhimbshme për të gjithë Shqipërinë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është ndalur në Durrës, në garën për kreun e Forumit Rinor të PD-së. Ai tha se kjo garë nuk bëhet për shtim radhësh por për të marr stafetën.

“Kundërshtarët politik e njohin shumë mirë forcën e forumit rinor, kur ai është i bashkuar dhe i vendosur për t’i shkuar betejave deri në fund. Kjo garë në PD nuk është thjesht një shtim biologjik i radhëve, nuk është dhe nuk mund të jetë vetëm një pararojë logjistike, po ka qënë është dhe përmes sfocimit të strukturave të reja që do të ngrihen që do të jetë stafetmbajtësja dhe përgjegjësja”, tha Basha.

Ai akuzoi kryeministri Edi Rama se është drama më e dhimbshme për Durrësin dhe të gjithë Shqipërinë. Krim ka hyrë kudo, u shpreh Basha, teksa në Durrës udhëheq sipas tij dhe kryebashkiakun Vangjush Dako.

“Nën kërcënimin e një forme të re diktature, të krimit që sot është veshur me pushtet, është futur në Parlament, në bashki në makinat shtetëore e kudo ku merren vendime për shqiptarët, krimi sot dikton cilat vendime merren e cilat jo. Vangjush Dakon krimi e ka marr peng për orë të tëra dhe ta detyrojë të grisë një vendim të mëparshëm korruptiv, për të firomsur një tjetër vendim korruptiv. Këtu në Durrës krimi janë bërë njësh me pushtetin, terrorizojnë qytetarët, vendosin se kush mund të bëj aktivitetin ekonomik dhe në cilin sektor. Ata vrasin e presin kudo ku shohin se kanë diçka për të marrë e të zhvatur, e bëjnë këtë pa frilkë. Rama është drama më e dhimbshme për Durrësin e për gjithë Shqipërinë. Erdhi në pushtet me një festival premtimesh të bujshme, në pjesë prej të cilave rrezononin me shumë shqetësime të qytetarëve tanë. Ku jemi sot? Ku ndodhet sot Shqipëria? Megaskandalet po plasin ditë për ditë, premtimet janë harruar, sepse në vend që të merremi me pretimet, përditë merremi me zullumet qeveritare”, tha Basha

Gjithashtu lexo

Bashkimi emocional pas 3 vjetësh, i fëmijës së rrëmbyer nga ISIS, me familjen e tij (Video)

Një djalë 12-vjeçar jazidi është bashkuar me nënën e tij në Kanada tre vjet pasi …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *