Home / Lajme / Maqedoni / BEJTA: Bashkë me Rufi Osmanin kemi shkuar në Prizren dhe e kemi takuar Ali Ahmetin

BEJTA: Bashkë me Rufi Osmanin kemi shkuar në Prizren dhe e kemi takuar Ali Ahmetin

Kryetari I Komunës së Gostivarit Nevzat Bejta në një emision “Në mbrëmje me Agim Poshkën”, ka treguar se si u njoftua me Ali Ahmetin, raporton Aktuale.mk

“Unë me Rufi Osmanin kamë qenë shokë dhe miq të mirë, por rrethanat demokratike na ndanë në këto rrugë, si na kanë ndarë. Unë me Rufi Osmanin me fillimin e luftës në Maqedoni kemi shkuar bashkë në Prizren, ku kemi takuar liderin e tanishëm të BDI Ali Ahmeti, dhe unë vendosa ti bashkëngjitëm radhëve të UÇK-së, ndërsa Rufi Osmani vendosi të kthehet”, ka pohuar Bejta

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *