Home / Kryesoret / Bexheti: Helmimi i Tetovës është gjenocid. Të dalim masovikisht në protesta

Bexheti: Helmimi i Tetovës është gjenocid. Të dalim masovikisht në protesta

Akadameiku Abdylmenaf Bexheti ka bërë thirrje masovike për të protestuar duke thënë se kjo është gjenocid i shekullit 21. Sipas Bexhetit këtë helmimim na imponojnë ata që ne i votojmë.

Ne po helmohemi vazhdimisht por ditëve të fundit masovikisht! Të tolerojshë koncentrim të helmit 20 herë mbi kufirin e tolerancës është gjenocid i shekullit 21! Fatkeqësia është se këtë na imponojnë ata që i votojm! Akoma rrëfehen se i don populli! Mbase?!

Këto ditë Tetova thëret përkrahje gjithandej. Tetova ka dëshmua solidaritet prandaj edhe thëret. Ju presim motra dhe vëllezër, mirëardhshi të ejten dhe të premten në mesditë!”

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *