Home / Lajme / Maqedoni / Çiçakovski propozohet për kryetar, Prekopuca për nënkryetar të KSHZ-së

Çiçakovski propozohet për kryetar, Prekopuca për nënkryetar të KSHZ-së

Komisioni Parlamentar për zgjedhjen dhe emërimin sot ka propozuar për Kryetar Aleksandar Çiçakovski dhe Rexhep Prekopuca për Zëvendës Kryetar, transmeton Tv Koha.

Përzgjedhja do të bëhet në seancën plenare të Parlamentit, e cila mund mbahet sot.

Dje, nga takimin e liderëve, është arritur marrëveshja në atë se kush do të jenë tre ekspertët në KSHZ, përveç përfaqësuesve të partisë. Përveç Çiiçakovskit dhe Prekopucas anëtar – ekspert në KSHZ do të jetë edhe Atanas Urumov.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *