Home / Kryesoret / Deputetja e Bdi-së ngatëron mbiemrin e ministrit të vet

Deputetja e Bdi-së ngatëron mbiemrin e ministrit të vet

Sot deputetja e Bdi- së Shpresa Hadri në kuvendin e Maqedonisë ia ka ngatruar mbiemrin Ministrit të partisë së sajë Nurhan Izairit duke e quajtuar atë Nurhan Neziri.

Në këtë seancë flitej për ajrin e ndotur në Tetovë, Deputetja Merale Ferati iu drejtua Deputetes Hadri duke i thëne se nuk ju ofendova por ju i keni ne duar këto çështje që mund ti zgjidhni, ju e keni në duar fatin e fëmijëve tuaj, Deputetja Ferati e pyeti jo si deputete por si nënë se a nuk ndjeni përgjetsi pë fëmijët që helmohen ju jeni 13 vite në qeveri dhe kjo pasoje është si pasojë e politikës tuaj të gabuar.

Ferati – zonja Hadri ministri i ekologisë eshte i juaji, ju i votoni këto ligje që vinë nga qeveria.

Gjithashtu lexo

Starnawski përsëri zhytet në Matkë

Zhytësi i famshëm speleologjik, Krzysztof Starnawski nga Polonia, së bashku me ekip të zhytësve vendas …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *