Home / Lajme / Maqedoni / Do të ketë ose jo gjykim për rastin e Kumanovës?

Do të ketë ose jo gjykim për rastin e Kumanovës?

Sot, në orën 11, në Gjykatën Themelore Shkup 1, do të mbahet seancë publike për “aktakuzën” për “Lagjen e Trimave”.

Prokurori që ka ndërmarr rastin duhet të paraqes aktakuzën para Këshillit të gjyqtarëve, të cilët duhet të vendosin se a ka ose jo bazë që rasti të shkoj në seancë kryesore.

Me qëndrimet e tyre për aktakuzën duhet të dal edhe pala mbrojtëse.
Pritet që masat e sigurisë të jenë në gatishmëri të lartë. Nuk do të lejohet parkim afër gjykatave dhe do të ketë numër të lartë të forcave policore.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *