Home / Kryesoret / Do zgjidhet anëtarë i ri dhe sekretar gjeneral në KSHZ

Do zgjidhet anëtarë i ri dhe sekretar gjeneral në KSHZ

Violeta Duma ikën nga KSHZ për shkak se i plotëson kushtet për pensionim derisa në vend të saj do të zgjidhet anëtarë i ri e me shumë gjasa ajo do jetë Cvetanka Ivanova e kjo pritet të zgjidhet në seancën që do mbahet e në të cilën do të zgjidhet edhe sekretari gjeneral i KSHZ-së.

Kryetari i komisionit Zoran Iliovski ka thënë se për të plotësuar këtë vend nga rradhët e LSDM-së do të hapet konkurs publik.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *