Home / Lajme / Kronika e zezë / Dy aksidente, pesë të lënduar

Dy aksidente, pesë të lënduar

Aksidentet fatale ku viktimë janë vozitësit e biçikletave nuk kanë të ndalur në Tetovë. Kështu aksidenti I radhës ka ndodhur në rrugën Industriale gjatë ditës së djeshme kur veturë e tipiot BMV me targa të SHkupit e drejtuar nga 33 vjeçari Sh.J nga Sallareva dhe një biçiklete të drejtuar nga 63 vjeçari A.B nga Tetova. Në aksident vozitësi I biçikletës ka marrë lëndime trupore edhe atë thyerrje të këmbës, dhe është dërguar në Spitalin Klinik të Tetovës ku pas marrjes së ndihmës së parë I është lëshuar për mjekim shtëpiak, njofton Tv Koha.

Është kryer hetim në vendin e ngjarjes dhe punohet në zbardhjen e plotë të aksidentit. Poashtu e rrezikshme për vozitësit mbetet rruga Zhelinë –Strimnicë, ku ndodhin aksidente të shumta.Policia ka informuar për një aksident në këtë rrugë ku për shkak të mos përshtatjes së shpejtësisë, dje rreth orës 17.00 veturë e tipit Jugo, me targa të Tetovës, ka humbur kontrollin dhe ka dalur nga rruga. Me këtë rast vozitësi dhe tre bashkudhëtarë në veturë të moshës, 38, 42 dhe 58 vjeçare, kanë marrë lëndime trupore, janë dërguar në Spitalin klinik të Tetovës dhe më pas janë lëshuar për kurim shtëpiak.Tv Koha

Gjithashtu lexo

Nuk do të ketë mungesë të drurit – (VIDEO)

Zjarret që ishin aktiv në periudhën e kaluar nuk do t’i shtrenjtojnë drutë për ngrohje. …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *