Home / Lajme / Maqedoni / Elcos Grup, një vit i suksesshëm në Maqedoni

Elcos Grup, një vit i suksesshëm në Maqedoni

Elkos Group sot në objektin e qendrës tregtare të ETC-së në Gostivar si investim i dytë në Maqedoni, pas asaj në Shtip , festoi 1 vjetorin e funskionimit. Pas një suksesi të madh në Kosovë kjo qendër synoi rritje edhe në territorin e Maqedonisë me një hapësirë mbi 6 mijë metra katrorë me gjithsejt 100 të punësuar. Me këtë rast Menaxheri shprehet falenderues nga mirëpritja e konsumatorve në këtë rrethinë , njofton Tv Koha

Kjo qendër ofron produkte me çmime shumë të volitshme nderësa konsumatorët shprehen mjaft të kënaqur nga kjo qendër me çmimet dhe risit që I ofron kjo qendër.

Kjo kompani funksionon nga viti 1990 dhe aktualisht ka shtrirje në Kosovë, Mal të Zi, Shqipëri dhe Maqedoni. Nga viti 2000, kompania filloi shkëmbime tregtare edhe me shtetet e Evropës.Nga gushti i këtij viti në Gostivarë me sukses funskionon qendra tregtare ETC. (Tv Koha)

Gjithashtu lexo

Vetëndizet vetura e mërgimtarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma në dalje të fshati Zherovjan për në fshatin Radiovcë, është vetë-ndezur në …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *