Home / Lajme / Rajon / Eskalon situata në Prishtinë

Eskalon situata në Prishtinë

Mbështetësit e opozitës në Prishtinë kanë hedhur ngjyrë dhe kanë thyer disa xhama të ndërtesës së Kuvendit.

Situata ka eskaluar, ndërsa Policia është përqendruar kryesisht në rrugën “Agim Ramadani” pas Teatrit Kombëtar, aty ku duket numri më i madh i protestuesve.

Si pasojë e këtyre zhvillimeve dhe kontejnerëve të hedhur, kjo rrugë po qëndron e bllokuar.

Gjithashtu lexo

Një polic turk është vrarë nga luftëtari i SHI-së në stacionin policor në Stamboll

Një polic turk mbrëmë është goditur me thikë për vdekje në stacionin policor në Stamboll …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *