Home / Lajme / Botë / Fidel Kastro: Ja kush mund ta ruajë botën nga Lufta Botërore

Fidel Kastro: Ja kush mund ta ruajë botën nga Lufta Botërore

Janë Rusia dhe Kina që kanë njohuritë më të mira se Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sepse ato janë përballur me luftëra të tmerrshme, ka thënë lideri i revolucionit kubanez, Fidel Kastro.

“Republika Popullore e Kinës dhe Rusia janë më të vetëdijshëm për problemet sesa Shtetet e Bashkuara të Amerikës, sepse kanë kaluar nëpër luftëra të tmerrshme nga egoizmi i verbër i fashizmit”, citohet gazeta “Havana”, transmeton Koha.net.

Fidel Kastro ka thënë se shpresa e për zhvillim paqësor dhe shmangie të një lufte të re i mbetet te dy vendet që kanë marrëdhënie të mirë.

Gjithashtu lexo

Sulmi në Barcelonë, shqiptarja filmon ndalimin e të dyshuarit: Shpëtova për 50 sekonda

Një shqiptare, punonjëse e një dyqani në vendngjarje ka filmuar dhe dëshmuar të gjithë ngjarjen …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *