Home / Kryesoret / FRI fillon kampanjën ‘Ta njohim Muhamedin a.s.’

FRI fillon kampanjën ‘Ta njohim Muhamedin a.s.’

Forumi Rinor Islam – Dega Shkup më datë 23 dhjetor 2015 bën organizimin e fushatës “Ta Njohim Muhammedin a.s” i cili organizohet disa vite me radhë nga Forumi Rinor Islam – Dega Shkup.

Edhe këtë vit sikurse edhe vitin e kaluart manifestimi do të mbahet në Çarshi të Vjetër të qytetit të Shkupit, para xhamisë Murat Pashë me fillim prej ora 12.15 (pas namazit të drekës).

Ky manifestim do të përcillet me program modest: fjalime, recitim nga Kurani famëlartë, këndimi i ilahive si dhe në fund shpërndarja e fletushkave dhe  ëmbëlsirave.

Gjithashtu lexo

Katër të lënduar në afër Gostivarit – (VIDEO)

Të shtunën mbrëma rreth orës 23 në autostradën Gostivar-Tetovë në afërsi të pikës së pagesës …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *