Home / Lajme / Maqedoni / Gruevski: Nokauti për Zaevin vjen më 24 prill

Gruevski: Nokauti për Zaevin vjen më 24 prill

Kryeministri Nikolla Gruevski ka folur për “ Press24” mbi zhvillimet e aferës së Përzhonos. Ai ka theksuar se i është mirënjohës popullatës që edhe përkundër përpjekjeve ka mbetur me kokë të ftohtë dhe ka vepruar me meçuri në momente kyçe.

“ Thellësisht i jam mirënjohjes dhe nuk do të lejoj që hudhet poshtë mbështetja e madhe që kemi përkundër gjithë kësaj fushate të pistë. Sulmuesit Maqedonisë ia humbën një vit e gjysëm dhe një periudhë të gjatë jetojmë në robëri por populli është mburoja e mëmëdheut tonë dhe ai u dha goditjen më të fort, I cili efektin e vetë të vërtet do ta ketë në zgjedhjet e ardshme”, ka thkesuar Gruevsk

Gjithashtu lexo

Lumi në Poroj të Tetovës ende mbetet pezull, banorët bllokojnë rrugën Tetovë-Jazhincë

Banorët e fshatit Poroj, sot (18 gusht), prej ora 14:00 e kanë bllokuar rrugën rajonale …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *