Home / Kryesoret / Gruevski v:Qeveria e re më 15 janar’

Gruevski v:Qeveria e re më 15 janar’

Ajo që është dakorduar në marveshje që më 15 janar të ketë qeveri të re dhe atë do e përmbajmë dhe do e respektojmë, ka thënë kryeministri Gruevski.

Lideri i BDI-së Ali Ahmeti në një intervistë të fundit ka deklaruar se më 10 janar Gruevski do jap dorëheqje sipas marveshjes së Përzhinos por kryeministri nuk ka komentuar datën e saktë, njofton Tetovasot.

Deri më tash nga marveshja që është nënshkruar janë formuar prokuroria speciale, KSHZ-ja, opozita u kthye në parlament, u zgjodhën ministra dhe zv ministra plotësues, megjithatë kanë ngelur edhe shumë punë për t’u bërë.

Gjithashtu lexo

Përfaqësimi në ARM, reagon Lëvizja Besa – (FOTO & VIDEO)

Lëvizja BESA reagon ndaj deklarimeve të zëvendës ministrit të Mbrojtjes, Bekim Maksuti i cili shprehu …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *