Home / Lajme / Maqedoni / Jankullovska në 11, ndërsa Gruevski në ora 12 do të dëshmojnë për përgjimin

Jankullovska në 11, ndërsa Gruevski në ora 12 do të dëshmojnë për përgjimin

Para Komisionit anketues të përgjimit sot në ora 11 do të dëshmojë ish minstrja e brendshme Gordana Jankullovska.

Sipas itinerarit të dëshmitarëve, kryeministri Nikolla Gruevski para anëtarëve të Komisionit duhet të paraqitet në ora 12, ai duhej të dëshmonte javën e kaluar, por nuk erdhi shkaku i vizitës në Izrael.

Në seancat e deritanishme nuk u paraqitën as minsitri i Financave Zoran Stavreski, e as ish shefi i DSK-së Sasho Mijallkov dhe Martin Protogjer.

Gjithashtu lexo

Stejt Departamenti: Qeverisja e VMRO-së ka nxitur diskriminim fetar në Maqedoni

Grupet religjioze në Maqedoni vlerësojnë se ish-Qeveria e VMRO-DPMNE-së e ka favorizuar Kishën Ortodokse – …

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *